Orange Store Under 9 Boys and Girls Jamboree


U9 Boys and Girls Jamboree

 

 

U8 Boys and Girls Jamboree

July 26-28, 2019

PCSP

 

Fields : Voisey’s Brook (VB)

 

Date

Time

Home

Away

Field

Boys/

Girls

July 26

3:30 PM

FAA Redfern

MPSA McCarthy

VB 1

Boys

 

3:30 PM

FAA Sarah

St. John’s Acreman

VB 2

Girls

 

3:30 PM

FAA Marc

St. John’s McGrath

VB 3

Girls

July 26

4:45 PM

PCSP

PSC McNutt

VB 1

Boys

 

4:45 PM

PSC Simmons

SSU

VB 2

Boys

 

4:45 PM

FAA Collins

St. John’s Coffey

VB 3

Girls

July 26

6:00 PM

FAA Locke

CBS Gamberg

VB 1

Boys

 

6:00 PM

PSC Rose

MPSA Smyth

VB 2

Girls

 

6:00 PM

PSC Peckham

MPSA Molloy

VB 3

Girls

July 26

7:00 PM

PSC Fahey

CBS Hynes

VB 1

Girls

 

7:00 PM

FAA Collins

CBS Stone

VB 2

Boys

 

 

 

 

 

 

July 27

9:00 AM

FAA Marc

PSC Rose

VB 1

Girls

 

9:00 AM

FAA Sarah

PSC Peckham

VB 2

Girls

 

9:00 AM

PSC Fahey

St. John’s McGrath

VB 3

Girls

July 27

10:15 AM

MPSA Smyth

St. John’s Acreman

VB 1

Girls

 

10:15 AM

MPSA Molloy

CBS Hynes

VB 2

Girls

 

10:15 AM

CBS Gamberg

PSC Simmons

VB 3

Boys

July 27

11:30 AM

FAA Locke

PCSP

VB 1

Boys

 

11:30 AM

FAA Redfern

PSC McNutt

VB 2

Boys

 

11:30 AM

FAA Collins

MPSA McCarthy

VB 3

Boys

July 27

12:45 PM

CBS Stone

SSU

VB 1

Boys

 

12:45 PM

FAA Sarah

PSC Fahey

VB 2

Girls

 

12:45 PM

PSC Peckham

St. John’s McGrath

VB 3

Girls

 

Date

Time

Home

Away

Field

B/G

July 27

2:00 PM

CBS Gamberg

St. John’s Coffey

VB 1

Boys

 

2:00 PM

FAA Marc

MPSA Molloy

VB 2

Girls

 

2:00 PM

PSC Rose

St. John’s Acreman

VB 3

Girls

July 27

3:15 PM

CBS Hynes

MPSA Smyth

VB 1

Girls

 

3:15 PM

FAA Collins

PSC Simmons

VB 2

Boys

 

3:15 PM

FAA Locke

SSU

VB 3

Boys

July 27

4:30 PM

CBS Stone

PSC McNutt

VB 1

Boys

 

4:30 PM

PCSP

MPSA McCarthy

VB 2

Boys

 

4:30 PM

St. John’s Coffey

FAA Redfern

VB 3

Boys

 

 

 

 

 

 

July 28

9:00 AM

PSC McNutt

SSU

VB 1

Boys

 

9:00 AM

FAA Locke

PSC Simmons

VB 2

Boys

 

9:00 AM

FAA Redfern

CBS Gamberg

VB 3

Boys

July 28

10:15 AM

CBS Stone

MPSA McCarthy

VB 1

Boys

 

10:15 AM

PCSP

St. John’s Coffey

VB 2

Boys

July 28

11:30 AM

FAA Marc

PSC Peckham

VB 1

Girls

 

11:30 AM

FAA Sarah

MPSA Smyth

VB 2

Girls

 

11:30 AM

PSC Rose

MPSA Molloy

VB 3

Girls

July 28

12:45 AM

PSC Fahey

St. John’s Acreman

VB 1

Girls

 

12:45 AM

CBS Hynes

St. John’s McGrath

VB 1

Girls

 

 

U9 Boys and Girls Jamboree

July 26-28, 2019

PCSP

 

Fields : Rainbow Gull (RG)

 

Date

Time

Home

Away

Field

Boys/

Girls

July 26

3:00 PM

NE United Rockets

CBN Lightning Stride

RG 1

Boys

 

3:00 PM

PSC Young

CBS Wiscombe 1

RG 2

Girls

 

3:00 PM

PCSP

MPSA McCarthy

RG 3

Girls

 

3:00 PM

FAA Schaefer

PCSP Dolezalek

RG 4

Boys

July 26

4:15 PM

PSC Fahey

St. John’s Walsh

RG 1

Boys

 

4:15 PM

CBN Lightning Parsons

SSU

RG 2

Girls

 

4:15 PM

MPSA Andrews

NE United Dominators

RG 3

Girls

 

4:15 PM

FAA Milord

FAA Binitti

RG 4

Boys

July 26

5:30 PM

PSC Rose

CBS Bursey

RG 1

Boys

 

5:30 PM

CBN Lightning Stride

Gee Bees

RG 2

Boys

 

5:30 PM

CBN Lightning Bartlett

LWU

RG 3

Boys

 

5:30 PM

CBN Lightning Bungay

LWU

RG 4

Girls

July 26

6:45 PM

CBS Brown

St. John’s Pinela

RG 1

Boys

 

6:45 PM

MPSA Bennett

MPSA Tobin

RG 2

Boys

July 26

8:00 PM

PSC Young

St. John’s Abbott

RG 1

Girls

 

8:00 PM

Rising Diamonds

MPSA Caines

RG 2

Girls

 

8:00 PM

PCSP

Rising Diamonds White

RG 3

Girls

 

8:00 PM

CBS Wiscombe 2

St. John’s Halliday

RG 4

Girls

 

Date

Time

Home

Away

Field

Boys/

Girls

July 27

9:00 AM

PSC Fahey

St. John’s Collingwood

RG 1

Boys

 

9:00 AM

CBS Brown

St. John’s Walsh

RG 2

Boys

 

9:00 AM

PSC Rose

St. John’s Pinela

RG 3

Boys

 

9:00 AM

FAA Milord

PCSP Dolezalek

RG 4

Boys

July 27

10:15 AM

FAA Binitti

MPSA Bennett

RG 1

Boys

 

10:15 AM

St. John’s Halliday

CBS Wiscombe 1

RG 2

Girls

 

10:15 AM

CBN Lightning Bartlett

NE United Rockets

RG 3

Boys

 

10:15 AM

LWU

CBN Lightning Stride

RG 4

Boys

July 27

11:30 AM

PSC Young

CBS Wiscombe 2

RG 1

Girls

 

11:30 AM

CBS Bursey

St. John’s Collingwood

RG 2

Boys

 

11:30 AM

PCSP

MPSA Andrews

RG 3

Girls

 

11:30 AM

Rising Diamonds

NE United Dominators

RG 4

Girls

July 27

12:45 PM

PSC Fahey

CBS Brown

RG 1

Boys

 

12:45 PM

FAA Schaefer

MPSA Tobin

RG 2

Boys

 

12:45 PM

LWU

SSU

RG 3

Girls

July 27

2:00 PM

CBS Wiscombe 1

St. John’s Abbott

RG 1

Girls

 

2:00 PM

Gee Bees

LWU

RG 2

Boys

 

2:00 PM

CBN Lightning Stride

CBN Lightning Bartlett

RG 3

Boys

 

2:00 PM

MPSA Caines

Rising Diamonds White

RG 4

Girls

July 27

3:15 PM

CBS Bursey

St. John’s Pinela

RG 1

Boys

 

3:15 PM

FAA Milord

MPSA Bennett

RG 2

Boys

 

3:15 PM

MPSA McCarthy

NE United Dominators

RG 3

Girls

 

3:15 PM

CBN Lightning Bungay

CBN Lightning Parsons

RG 4

Girls

 

 

Date

Time

Home

Away

Field

B/G

July 27

4:30 PM

PCSP Dolezalek

MPSA Tobin

RG 1

Boys

 

4:30 PM

FAA Binitti

FAA Schaefer

RG 2

Boys

 

4:30 PM

Rising Diamonds White

MPSA Andrews

RG 3

Girls

 

4:30 PM

PSC Rose

St. John’s Walsh

RG 4

Boys

July 27

5:45 PM

PSC Young

St. John’s Halliday

RG 1

Girls

 

5:45 PM

CBS

Wiscombe 2

St. John’s Abbott

RG 2

Girls

 

5:45 PM

CBN Lightning Bungay

SSU

RG 3

Girls

 

5:45 PM

CBN Lightning Parsons

LWU

RG 4

Girls

July 27

7:00 PM

Gee Bees

NEU Rockets

RG 1

Boys

 

7:00 PM

MPSA Caines

PCSP

RG 2

Girls

 

7:00 PM

Rising Diamonds

MPSA McCarthy

RG 3

Girls

 

 

 

 

 

 

July 28

9:00 AM

FAA Milord

MPSA Tobin

RG 1

Boys

 

9:00 AM

FAA Binitti

PCSP Dolezalek

RG 2

Boys

 

9:00 AM

CBS Brown

St. John’s Collingwood

RG 3

Boys

 

9:00 AM

LWU

NE United Rockets

RG 4

Boys

July 28

10:15 AM

Rising Diamonds

MPSA Andrews

RG 1

Girls

 

10:15 AM

Rising Diamonds White

MPSA McCarthy

RG 2

Girls

 

10:15 AM

CBN Lightning Bungay

LWU

RG 3

Girls

 

10:15 AM

CBN Lightning Parsons

SSU

RG 4

Girls

July 28

11:30 AM

Gee Bees

CBN Lightning Bartlett

RG 1

Boys

 

11:30 AM

PSC Fahey

St. John’s Pinela

RG 2

Boys

 

11:30 AM

CBS Bursey

St. John’s Walsh

RG 3

Boys

 

11:30 AM

FAA Schaefer

MPSA Bennett

RG 4

Boys

Date

Time

Home

Away

Field

B/G

July 28

12:45 PM

CBS Wiscombe 1

CBS Wiscombe 2

RG 1

Girls

 

12:45 PM

St. John’s Abbott

St. John’s Halliday

RG 2

Girls

 

12:45 PM

MPSA Caines

NE United Dominators

RG 3

Girls

 

12:45 PM

PSC Rose

St. John’s Collingwood

RG 4

Boys

Upcoming Events


Dec. 16, 2019 4:30 PM to 5:45 PM

VWFC Pre-Prospects (Girls)
Techniplex

read more »


Dec. 16, 2019 4:30 PM to 5:45 PM

VWFC - Junior Prospects - Boys
Techniplex

read more »


Dec. 16, 2019 5:45 PM to 7:00 PM

VWFC Pre-Prospects (Boys)
Techniplex

read more »


WANT TO
GET IN THE GAME?

Tell your Team Manager to turn
RAMP Team on!

RAMP Ads

Do you want to reach thousands of users across hundreds of Minor Sports Association websites? Advertising with RAMP has never been easier! Get in touch with us now to discuss your needs.