U17 Boys and Girls
Paradise Soccer Club
Aug. 22-25
Date | Time | Division | Teams | Field |
Aug 22 | 6:00 PM | U17 Boys Tier 1 | FAA 1 vs SJSC Rep | DW #2 |
| 4:00 PM | U17 Boys Tier 2 | SJSC Acad. Vs CBS | DW # 2 |
|
|
|
|
|
Aug. 23* | 2:00 PM | U17 Boys Tier 2 | SJSC Acad vs PSC | DW #1 |
| 6:00 PM | U17 Boys Tier 2 | FAA 2 vs BPSA | DW #1 |
| 12:00 PM | U17 Girls | SJSC Rep vs CBS | DW #1 |
| 4:00 PM | U17 Girls | BPSA vs PSC | DW #1 |
|
|
|
|
|
Aug. 24 | 12:00 PM | U17 Boys Tier 1 | FAA 1 vs SJSC Rep | DW #1 |
| 2:00 PM | U17 Boys Tier 2 | PSC vs CBS | DW #1 |
| 4:00 PM | U17 Boys Tier 2 | FAA 2 vs BPSA | DW #1 |
| 6:00 PM | U17 Girls | Bronze Medal | DW #1 |
|
|
|
|
|
Aug 25 | 9:00 AM | U17 Boys Tier 1 | FAA 1 vs SJSC Rep (if necessary) | DW #2 |
| 9:00 AM | U17 Boys Tier 2 | Bronze Medal | DW #1 |
| 11:30 AM | U17 Boys Tier 2 | Gold Medal | DW #1 |
| 11:30 AM | U17 Girls | Gold Medal | DW #2 |
* The order of these games may change depending on teams involved.
KGV Schedule for Final Weekend
U15 Boys; U13 Boys; U13 Girls
Aug. 22-25, 2019
Date | League | Game # | Teams | Time |
Thursday, Aug. 22 | U13 Boys | 13 B #1 | 3rd vs Western | 6:00 PM |
| U13 Boys | 13 B #2 | 4th vs 5th | 2:00 PM |
| U15 Boys Tier 1 | 15 B T1 #1 | FAA 1 vs FAA 2 | 4:00 PM |
| U15 Boys Tier 1 | 15 B T1 #2 | SJSC Rep vs CBS | 8:15 PM |
|
|
|
|
|
Friday, Aug. 23 | U13 Girls | 13 G #1 | BPSA vs CBS | 1:00 PM |
| U13 Boys | 13 B #3 | Loser #1 vs Loser #2 (5th & 6th) | 11:00 AM |
| U13 Boys | 13 B #4 | MPSA vs Lower ranked winner from Game 1 or 2 | 3:00 PM |
| U13 Boys | 13 B #5 | SJSC Rep vs Higher ranked winner from Game 1 or 2 | 5:00 PM |
| U15 Boys Tier 2 | 15 B T2 #1 | BPSA vs Western | 6:45 PM |
| U15 Boys Tier 2 | 15B T2 #2 | PSC vs SJSC Acad. | 8:45 PM |
|
|
|
|
|
Saturday, Aug. 24 | U13 Boys | 13 B # 6 Bronze Medal | Loser Game 3 vs Loser Game 4 | 10:30 AM |
| U15 Boys Tier 1 | 15B T1 # 3 Bronze Medal | Loser Game 1 vs Loser Game 2 | 6:30 PM |
| U15 Boys Tier 2 | 15B T2 # 3 Bronze Medal | Loser Game 1 vs Loser Game 2 | 1:30 PM |
|
|
|
|
|
Sunday, Aug. 25 | U13 Girls | 13G #2 Gold Medal | SJSC Rep vs Winner #1 | 10:30 AM |
| U13 Boys | 13B # 7 Gold Medal | Winner #4 vs Winner #5 | 12:30 PM |
| U15 Boys Tier 2 | 15B T2 #3 Gold Medal | Winner #2 vs Winner #3 | 2:30 PM |
| U15 Boys Tier 1 | 15B T1 #3 Gold Medal | Winner #2 vs Winner #3 | 5:15 PM |