Sun
Jul
03
10:00 AM
BPSA (GU13)
MPSA (GU13)
Sun
Jul
03
11:00 AM
MPSA (BU13)
Paradise (BU13)
Sun
Jul
03
01:00 PM
St. Lawrence Laurentians (CC)
Paradise (CC)
Sun
Jul
03
02:00 PM
Paradise (GU17)
CBS (GU17)
Sun
Jul
03
02:00 PM
Feildians T2 (BU17)
MPSA (BU17)
Sun
Jul
03
03:00 PM
Canada Games Boys (CC)
Holy Cross (CC)
Sun
Jul
03
03:30 PM
SJSC (BU13)
Feildians (BU13)
Sun
Jul
03
05:00 PM
CBS (BU17)
SJSC (BU17)
Sun
Jul
03
06:00 PM
MPSA (BU15T2)
Feildians (BU15T2)
Mon
Jul
04
06:30 PM
Calvin Randell Strikers FC (JT)
Feildians All-Star Rebar LTD (JT)
Thu
Jun
30
08:00 PM
SJSC (BU17)
Paradise Turpin (BU17)
2
1
Thu
Jun
30
08:30 PM
Holy Cross (JT)
Canada Games Girls (JT)
4
1
Sat
Jul
02
12:00 PM
BPSA (GU13)
SJSC (GU13)
2
9
Sat
Jul
02
12:00 PM
MPSA (GU13)
CBS (GU13)
0
0
Sat
Jul
02
02:00 PM
MPSA (GU15T2)
SJSC (GU15T2)
0
1
Sat
Jul
02
02:00 PM
Paradise (GU15T1)
MPSA (GU15T1)
2
0
Sat
Jul
02
02:00 PM
Feildians (BU17)
Paradise Meaney (BU17)
7
2
Sat
Jul
02
04:00 PM
MPSA (BU15T1)
SJSC (BU15T1)
1
2
Sat
Jul
02
05:00 PM
Holy Cross (CC)
Paradise (CC)
0
1
Sat
Jul
02
07:00 PM
St. Lawrence Laurentians (CC)
Feildians (CC)
1
3

Confirm Team in MEGAs and Jamborees


The following teams have been registered for a MEGAs or Jamboree. 

If your team is missing and you registered after the last updated date and time, please contact the NLSA Office.

LAST UPDATED:  05/06/2022 10:36 PM

Under 7 Boys

  1. SJSC-Abraham Tier 1
  2. CBN Lightning Tier 5

Under 7 Girls

  1. SJSC-Roche Tier 1
  2. SJSC-Hayward Tier 1
  3. CBN Lightning Tier 5

Under 9 Boys 

  1. SJSC-Reynolds Tier 1
  2. SJSC-Murphy Tier 1
  3. SJSC-Gill Tier 1     
  4. SJSC-Foran Tier 1
  5. SJSC-Malone Tier 1

Under 9 Girls

  1. SJSC-Bazeley Tier 1
  2. SJSC-Guy Tier 1
  3. SJSC-Roche Tier 1
  4. SJSC-Coffey Tier 1
  5. CBN Lightning Team 1 Tier 5
  6. CBN Lightning Team 2 Tier 5

Under 11 Boys

  1. SJSC-Follett Tier 3
  2. SJSC-Strickland Tier 2
  3. SJSC-Guilbeault Tier 2
  4. SJSC-Coffey Tier 1

Under 11 Girls

  1. SJSC-Coish Tier 2
  2. SJSC-Jackson Tier 2
  3. SJSC-McGrath Tier 1
  4. CBN Lightning Tier 5

Under 13 Boys 

  1. SJSC-OKeefe 
  2. Corner Brook United 

Under 13 Girls

  1. SJSC-Guilbeault 

Under 15 Boys

  1. None

Under 15 Girls

  1. None

Under 17 Boys 

  1. None

Under 17 Girls

  1. None

RAMP Registration

Join thousands of association partners using RAMP Registration Solutions.

More Information

RAMP Official Assigning

#1 with Officials...for very good reasons.

More Information

RAMP Websites

Manage your identity from the palm of your hand to the top of your desk.

More Information

RAMP Team App

Keep your coaches, parents, athletes, and fans connected, seamlessly.

More Information